Prsteny byly odedávna používány jako odznak moci, společenského postavení nebo plnily symbolickou funkci osobního závazku či zaslíbení.
U zájmových a společenských skupin, např. vojáci a úředníci, sloužily prsteny k jejich jasnému zařazení a identifikaci.

Příležitostí, kdy obdarovat ženu prstenem je mnoho

Mezi obvyklé události, u kterých se stojí zamyslet nad tím, zda by žena neocenila nový šperk, patří např. narozeniny, svátek, Vánoce, nebo také promoce, prsten jako poděkování za narození potomka, ale samozřejmě můžete potěšit ženu koupí prstenu i jen tak.

Každá žena je jiná, má jiný vkus
Žena svým naturelem a např. i povahou svého zaměstnání, se zdobí prsteny ráda a často je střídá, nebo si naopak na tento šperk příliš nepotrpí, vystačí si se snubním prstýnkem a dává přednost jiným šperkům.

Výběr prstenů je v současné době pestrý

Krásný prsten si vybere opravdu každý. Záleží především na tom, k jaké události se rozhodnete pro koupi prstenu, jaký materiál preferujete a kolik jste za prsten ochotni zaplatit.

Investice do prstenů vyrobených z drahých kovů, mezi které patří žluté a bílé zlato, rhodium, platina nebo palladium se vyplatí, a to nejen z důvodu klasické finanční investice.

Zlatý prsten s jiskřivým briliantem

O ceně prstenu rozhoduje nejen použitý materiál a jeho množství, tedy tloušťka prstenu, ale také značka a to, zda a do jaké míry je osázený kamínky.

Zlaté prsteny s brilianty jsou elegantní s jiskřivým efektem a proto jsou stále nejpopulárnějším zásnubním šperkem, dárkem k narození dítěte nebo dárkem, který vyjádří vše.
Prsten s briliantem se hodí ke každému oblečení. Vypadá jednoduše, ale upozorní svou krásou.

Zásnubní prsten s brilianty

Zlatý prsten s brilianty

Největší životní událost pro věnování tohoto ceněného šperku jsou zásnuby. Vybrat perfektní zásnubní prsten pro slavnostní okamžik, kdy žádáte o ruku je velké rozhodnutí. U zásnubního prstenu s briliantem máte záruku, že zaručeně neuděláte chybu.

Prsteny bez kamínku se hodí pro muže i ženy

Takové prsteny lze je snadno kombinovat s dalšími šperky i oblečením. Hodí se tak ke každodennímu nošení. Díky jednoduššímu provedení lze nosit i více prstenů dohromady.
Extravagantní avšak moderní variantou prstenu bez kamenu, který je nahrazen betonovou kuličkou a jehož tvar není uzavřený, potěšíte milovnice nápaditosti a originality.


 

Napsat komentář