Jednou za určitý čas se každý rozhodne vymalovat svůj byt nebo dům.

Je pravdou, že se mnohým do toho moc zpočátku nechce, když si představí, kolik práce je čeká. Na druhou stranu, když je práce hotová, to je paráda a blažený úsměv.

Odvážný design

Asi největší rozpaky jsou vůbec na samém počátku. V dnešní době totiž není nutností malovat pouze bílou barvou a tak obchodní domy nabízí skutečně bohatou škálu barev, které si můžete vpustit do interiéru.

Není divu, když se pár zoufalých párů nemůže shodnout u regálu s barvami, kterou vlastně si mají vybrat.V dnešní době se nesmíte divit vůbec ničemu. Existují nové experimenty a to i v barevných kombinacích. To platí nejen na malbu, ale i nábytek nebo dekorace.

Barvy si zkrátka musí sedět, jinak se nám nebude dobře bydlet

Není ale problém například kombinovat modrou se žlutou nebo červenou se zelenou a podobně. Pokud přece jenom nechcete udělat chybu, je dobré se poradit s odborníky, jakým pohledem vidí ten barevný svět oni. Poté se zaručeně chyba neudělá.

Odstínů je skutečně mnoho

Ono se řekne „ vymalujeme na modro“. Jenomže jaký odstín zvolit, když se jedná údajně o velmi studenou barvu. Mnohdy ale právě správná volba barevného odstínu působí příjemně a uklidňujícím dojmem.

Modrá – skutečně uklidňuje, pomáhá koncentraci, ale hodně sytý odstín je ve skutečnosti studený. Intenzitu barvy si lze snadno naředit a tím dosáhnout úplně jiného pohledu.

Žlutá – ta je velmi pozitivní, extrovertní, přijatelná barva, ale pokud je jí hodně, tak může až člověka obtěžovat.

Červená – spíše byla spojována se symbolem lásky, což jí zůstalo, je to barva vášnivá, povzbuzující, ale není vhodná pro každého.

Zelená – vzhledem k tomu, že je v přírodě velmi běžnou součástí, tak se jedná o barvu klidnou. Přirozeně se opět dají vytvořit různé odstíny a tím vnést do bytu trochu přírody.

V podstatě záleží na každém, kdo co si více oblíbí nebo k čemu má bližší vztah, ale rozhodně se barev v bytě nikdo nemusí obávat. Svým způsobem přinesou oživení.

Napsat komentář