Není ani třeba ani vysvětlovat, jak praskající oheň a krásně barevně plápolavé plamínky dokáží vyvolat určitou romantickou chvíli. Pohled do plamenů dokáže dokonce i uklidnit po náročném dnu a odbourat tak stres.

Dřevo do elektrického krbu není potřeba

Je pravdou, že ne vždy je možnost si takový ohýnek udělat. Ovšem když si pořídíme domů krb, poté si lze vytvořit romantický večer prakticky kdykoliv a dokonce ani počasí nám to nepřekazí. V dnešní době není problém si instalovat krb i do paneláku, takže ani v tomto případě majitelé bytů nemusí být ochuzeni o tento skvělý skvost.

Do klasických bytových podmínek se dají pořídit sice jiné krby, ale na druhou stranu jsou ekologické a není potřeba k nim mít komín. Dokonce odpadne starost i shánění dřeva a nekonečného uklízení nepořádku.

Můžeme vybírat z nabídky elektrických či plynových krbů. Úplným nováčkem je na trhu biokrb, který nabízí skutečný oheň nebo dokonce i možné ohniště, které se dá klidně postavit na stolek. Zde si musíme zakoupit ekologické palivo, což je biolíh, který nevytváří štiplavé dýmy, nezapáchá, je bez sazí a rozhodně po něm nezůstane nepořádek.

Domácí krby jsou velmi příjemné

Výhodou těchto krbů je nejen snadná údržba, ale přirozeně i možnosti, kam je umístit. Různé dekorativní tvary nám dávají příležitosti je zavěsit na zeď, umístit do koutů nebo položit na stolek a podobně.

Některé krby dokonce mají možnost vytvářet praskající efekt hořícího dřeva, tudíž je to velmi blízké klasickému krbu. Díky tomu si majitelé panelákových bytů mohou dopřát plápolavé plamínky, aniž by ohrozili sousedy vyhořením.

Napsat komentář