Málokdo má to štěstí, že se může pochlubit rovným a v podstatě bezchybným zářivým chrupem. Ovšem každý si může zařídit to, aby měl rovné a zdravé zuby.

Křivé zuby přináší problémy

Také si můžeme všimnout, že v dnešní době se čím dál tím více setkáváme s tím, že rovnátka nosí i dospělí lidé. Že by to byl trend dnešní doby? Nová móda, která je teď populární? Nebo snad lidé začali více pečovat o svůj vzhled? Odpovědi se mohou v mnohém lišit, ale jednu věc je ještě třeba zmínit.

Předně rovné zuby jsou základem pro celkové zdraví

Křivé zuby se bohužel budou s přibývajícím věkem stále více křivit a vytvářet tak různá zákoutí, která se budou velmi špatně čistit. Tam bude ulpívat plak a navíc to může vyvolat i různé další záněty. To zrovna není příjemné a navíc bolestivé.

Řešení se nalezne v každém věku

Moderní technologie jsou dnes tak daleko, že křivé zuby se dají řešit v každém věku. Nejdříve je ovšem třeba celou záležitost probrat se svým zubařem a posléze se tak dostat na ortodoncii. Zde odborníci provedou analýzu celého chrupu a navrhnou léčbu, případně další možnosti. Léčba nezná věkovou hranici a tak lze skutečně rovnat zuby ve velmi pokročilém věku. Jediné co je třeba dodržovat, je naprostá bezchybná zubní hygiena.

Rovnátka na míru

Ortodontista sám navrhne několik možných verzí a na každém jedinci je již přirozeně to, jakou si zvolí nebo mu bude nejvíce vyhovovat. Je to sice občas otázkou i finanční investice, ale zase určitého pohodlí.

Na výběr jsou fixní nebo snímatelné aparáty, což se nejvíce vidí u dětí a mladistvých. Dále snímatelné foliové systémy, takzvaná silikonová rovnátka, případně se řeší další postupy a aparáty nebo pomůcky. Chvíli to sice potrvá, ale výsledek je vždy velmi pozitivní pro každého, kdo se rozhodl pro změnu.

Napsat komentář