Je voňavá, chutná, zdravá a dobrá i pro vaši krásu. Řeč je o petrželové nati. Až budete petržel kupovat, tak jedině s natí! My vám poradíme, co s ní!

Zázrak ze zahrádky

Petrželová nať je jedním z dalších mnoha zázraků přírody. Krásně voní i chutná, je zdravá a můžete ji využít i pro krásu. Už staří Řekové používali petrželovou nať jako zázračný lék k hojení ran. Není se čemu divit, petrželka obsahuje velký podíl minerálů (železo, hořčík, zinek) a vitamin C, které podporují hojení a regeneraci kožních tkání.

Odvar proti lupům i čistička dechu

Z petrželové nati si můžete uvařit odvar, který vás nejen zbaví lupů, ale také dodá vašim kadeřím sílu, lesk a zdraví. Stačí nať petrželky nakrájet, zalít ji vodou a 5 minut povařit. Potom roztok sceďte a po vychladnutí do něj přimíchejte lžíci jablečného octa. Po umytí vlasů použijte jako závěrečný oplach. Pokud nasekanou nať povaříte s několika kousky hřebíčku, nápoj necháte vychladnout a budete si s ním proplachovat ústa, zaručeně už se nemusíte bát, že vám bude cítit z pusy.

Pleťová voda i maska na vyčištění pórů

Mít na pleti pupínky jako v pubertě, zvláště je-li vám 30+, je problém mnoha žen před tím, než přijde menstruace. Zkuste nasekat svazeček petržele, zalijte ho minerálkou a pořádně uzavřete. Po 12ti hodinách je pleťová voda k použití! A pokud se vám ucpávají póry, i tady je řešením petrželka. Nať rozmixujte, přidejte 2 lžíce jablečného octa, 3 lžíce bílého jogurtu a mixujte, až vznikne hustá hmota. Pleť si důkladně očistěte, masku naneste a nechejte ¼ hodiny působit. Uvidíte, jak se vaší pleti uleví!

Čerstvá petrželová nať obsahuje množství kyseliny listové, která působí proti zánětům, srdečním potížím i degeneraci mozku.

Takže příští nákup kořenové zeleniny – a petržele zvlášť – si užijte jako příjemný zážitek. Nejen, že si uvaříte něco dobrého, ale pomůžete organismu zevnitř i zvenčí!

Napsat komentář