Jestliže se rozhodnete pro početí miminka, je důležité myslet na to, že se to nemusí povést hned. Plodnost ovlivňuje celá řada faktorů, někdy však i přes veškerou snahu nelze dosáhnout vytouženého početí a špatná plodnost, či dokonce neplodnost, dokáže s vaším životem pořádně zamávat.

Jak na otěhotnění?

Jestliže se rozhodnete s partnerem pro miminko, je důležité nechat tomu vcelku volný průběh. Obzvláště pokud jste brala hormonální antikoncepci, tělu může trvat se z toho vzpamatovat a otěhotnění tak může zabrat o něco více času, než byste si představovala. Soustřeďte se proto na svou psychickou pohodu a nepropadejte zoufalosti, pokud těhotenský test neukáže dvě čárky hned napoprvé, pomoci vám může také návštěva psychologa, který vás provede náročným obdobím. Pro snadnější otěhotnění může napomoci také zdravá strava či celkový detox organismu.

Když se nedaří

Jestliže máte pocit, že se o početí snažíte již nepřiměřenou dobu, není na škodu nechat sebe i partnera vyšetřit ve specializovaném centru. Tam vyšetří vaši plodnost, mohou odhalit problém, kvůli kterému nedochází k oplodnění vajíčka, a pomoci vám tak s řešením. Řešením může být asistovaná reprodukce. Není důvod se zbytečně trápit, jestliže se vám nedaří počít přirozenou cestou, v této době je asistovaná reprodukce poměrně rozšířená.

Běh na dlouhou trať

I přesto, že jsou oba partneři plodní a zcela zdraví, nemusí se snaha o miminko podařit. Dokonce i pokud se rozhodnete pro asistovanou reprodukci, alternativní léčbu, podstoupíte řadu vyšetření či operací, oplodnění nemusí být úspěšné. Jedná se o velmi velký psychický nátlak a je složité vyrovnat se s tím. Jestliže se vám velmi dlouho nedaří, neztrácejte naději. Často totiž v momentě, kdy upustíte od šílené touhy po miminku, se věci dají do pohybu a vytoužené miminko přijde.

Tato doba poskytuje širokou škálu možností, nabízí velkou pomoc a reprodukci tak může značně usnadnit. Někdy však ani veškerá snaha nedosáhne kýženého početí, nebuďte proto moc urputní, soustřeďte se na sebe a věřte, že i vy se těhotenství dočkáte.

Napsat komentář