Pro někoho je to obtěžující plevel na záhoncích a někdo si tuto rostlinku doslova hýčká. Nemusíme zrovna dlouho hádat, o co se vlastně jedná. Je to bylinka, která má mnoho druhů, kříženců a kultivarů.

Máta není náročná

Máta je totiž velmi cennou léčivou rostlinou, která je velmi vhodná nejen na trávení. Ať si vezmeme jakýkoliv druh máty, protože je skutečně velké množství odrůd, tak se jedná nenáročnou rostlinu. A je pravdou, že mnohdy jí je vymezené místo malé a tak se bujně rozrůstá do šířky. Máta dokáže překvapit na různých místech, kde by ji nikdo nečekal.

Kouzlíme s mátou

Její chuť je skutečně dominantní a je třeba dávat pozor na to, aby svoji intenzivní chutí nepřehlušila ostatní bylinky. Je pravdou, že nám ostudu neudělá v jogurtových zálivkách na saláty a přidat ji můžeme i do tvarohových pomazánek. Výborně dochutí koktejly a nápoje. Dokonce si skvěle rozumí se skopovým masem, což by do ní nikdo neřekl.

Lepší trávení díky mátě

Každý má čas od času problémy s trávením. Možná by bylo dobré mít po ruce mátu, která patří mezi nejúčinnější pomocníky při trávicích obtížích. Zvládne skvěle nadýmání a i žaludeční křeče. Nálev vůbec nechutná špatně, spíš naopak, má osvěžující, lahodnou chuť a vůni.

Pro svěží dech, zkusí chvíli žvýkat listy máty

Je totiž daleko lepší a zdravější, než peprmintová žvýkačka. Pěstování je velmi nenáročné, tudíž se může zabydlet kdekoliv.

Napsat komentář